Σχολικές Γιορτές

Η γιορτή της 28 Οκτωβρίου 2011, πραγματοποιήθηκε με την επιμέλεια της μαθηματικού, κ. Ισμήνης Πέτσουρα.

Φωτογραφίες από τη γιορτή:

Η γιορτή της 17 Νοέμβρη 2011, πραγματοποιήθηκε με την επιμέλεια της γεωλόγου κ. Ευγενίας Μπάτζιου,  και της πληροφορικού κ. Άννας Μιχαηλίδου.

Δείτε το πρόγραμμα της γιορτής.

19 Ιανουαρίου 2012

Διαφυλική Αγωγή

Στα πλαίσια της Διαφυλικής Αγωγής, πραγματοποιήθηκε ενημερωτική συνάντηση της επισκέπτριας Υγείας, Συμβούλου Οικογενειακού Προγραμματισμού, με μαθητές της Γ? Τάξης, στην αίθουσα εκδηλώσεων του 1ου Γυμνασίου. Οργανωτής ήταν ο φιλόλογος κ. Σάββας Φράγκος.

01 Μαρτίου 2012

Αγωγή Υγείας

Στα πλαίσια της Αγωγής Υγείας, διοργανώθηκε ενημερωτική συνάντηση της συνεργάτιδας του ΚΕ.ΕΛ.Π.ΝΟ Θεσ/νίκης κ. Χαλκίδου Σοφίας με μαθητές της Γ? Τάξης, στην αίθουσα εκδηλώσεων του 1ου Γυμνασίου, με θέμα «Αναπαραγωγική Υγεία - Μεταδιδόμενα Νοσήματα». Οργανωτής ήταν ο φιλόλογος κ. Σάββας Φράγκος.

06 Μαρτίου 2012

Ενδοσχολική Βία

Σχεδιάστηκαν και πραγματοποιήθηκαν εκδηλώσεις κατά της Ενδοσχολικής Βίας και του Εκφοβισμού. Οργανώτρια ήταν η πληροφορικός κ. Άννα Μιχαηλίδου. Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε εδώ.