9 Δεκεμβρίου 2017

Συμμετοχή στο Άναμμα του Χριστουγενινιάτικου Δένδρου

Η χορωδία του σχολείου μας έδωσε φως ΑΓΑΠΗΣ τραγουδώντας χριστουγεννιάτικες μελωδίες αφιερωμένες στην ΜΟΝΑΔΑ ΑΥΤΙΣΤΙΚΟΥ ΑΤΟΜΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΙΣΤΙΚΟΥ ΑΤΟΜΟΥ ΜΕ ΝΟΗΤΙΚΗ ΑΝΑΠΗΡΙΑ “ΕΛΠΙΔΑ”.

14 - 22 Δεκεμβρίου 2017

Χριστουγεννιάτικο Φιλανθρωπικό Παζάρι

Στα πλαίσια των δράσεων εθελοντισμού του σχολείου μας και με την υποστήριξη του συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, αποφασίσαμε να διοργανώσουμε Χριστουγεννιάτικο Φιλανθρωπικό Παζάρι συγκεντρώνοντας αντικείμενα από τους μαθητές, τους καθηγητές και τους γονείς.

Τα έσοδα θα διατεθούν για την στήριξη του Συλλόγου Αυτιστικού Ατόμου Ελπίδα και τις αναδοχές της Actionaid.

Η αφίσα μας

16 Ιανουαρίου 2018

Ενημερωτική συνάντηση:

«Αναπαραγωγική Υγεία &  Μεταδιδόμενα Νοσήματα»

Ενδοσχολική ενημερωτική συνάντηση  με τίτλο «Αναπαραγωγική Υγεία & Μεταδιδόμενα Νοσήματα». Η συνάντηση πραγματοποιήθηκε με τη συμμετοχή της συνεργάτιδας του ΚΕ.ΕΛ.Π.ΝΟ. Θεσσαλονίκης κ. Μυλωνά Ευαγγελίας. και μαθητών της Γ Τάξης. Οργανωτής της εκδήλωσης ήταν ο φιλόλογος κ. Σάββας Φράγκος.