Αρχική » ΑΓΩΝΕΣ ΓΛΩΣΣΑΣ

ΑΓΩΝΕΣ ΓΛΩΣΣΑΣ

ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2017 – 2018

Την Τετάρτη 14 Φεβρουαριου 2018, οι μαθητές/τριες, που δήλωσαν συμμετοχή, πήραν μέρος στην Α’ Φάση (ενδοσχολική) των Αγώνων Γλώσσας που διοργανώνει ο Σύλλογος Αποφοίτων Φιλοσοφικής Σχολής Α.Π.Θ. ” ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ “. Οι πέντε πρώτοι μαθητές/τριες και συγκεκριμένα οι: Καραφώτη Ελένη (Τάξη Β), Μιχαηλίδης Κωνσταντίνος, Κοσμίδου Ίρις, Σκάκα Ευθαλία, Κλεμπετσάνη Σοφία (Τάξη Γ), εκπροσώπησαν το 1ο Γυμνάσιο Ωραιοκάστρου στη Β’ Φάση των Αγώνων (σε επίπεδο Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, την Τετάρτη 14 Μαρτίου 2018).
Την Τετάρτη 14 Μαρτίου 2018, πραγματοποιήθηκε η Β’ Φάση των Αγώνων Γλώσσας στο 5o Γυμνάσιο Σταυρούπολης.

Τους μαθητές προετοίμασαν οι Φιλόλογοι κ.κ. Ιωάννα Λυμπιτσούνη, Κονδύλω Στυλιανοπούλου και Σάββας Φράγκος.